Sahte Kur'an Meallerine dikkat - Türk-İslam Alemine Uyarı!

Anasayfa » İhtar ve Uyarılar » Sahte Kur'an Meallerine dikkat - Türk-İslam Alemine Uyarı!
share on facebook  tweet  share on google  print  

Sahte Kur'an Meallerine dikkat - Türk-İslam Alemine Uyarı!

"İhtar ve Uyarılar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

Bazı kişi ve kurumlar Türkiye'de hidayetin anlatıldığı Kur'an meallerinin basımını ve dağıtımını engellemekte, hidayetin gizlendiği Kur'an Mealleri hazırlatmakta ve aynı zamanda "sadeleştirilmiş baskı" adı altında orjinal tercümesi değiştirilmiş (sahte) Kur'an Mealleri yayınlamakta ve dağıtmaktadırlar.

 

Ne yapıyorlar?

 • Hidayetin gizlendiği Kur'an mealleri hazırlıyorlar, hazırlatıyorlar.
  Bir ayette doğru tercüme ettikleri kelimeleri bir diğer ayette hidayeti gizlemek için farklı (yanlış) anlamlarda tercüme diyorlar. Kelimeler eklemek ve bazı kelimeleri çıkarmak suretiyle ayetlerin anlamını değiştiriyorlar, Allah'ın davetini ve hidayeti gizliyorlar, hayati decere önemi olan İslam kavramlarını Türkçeleştirme ve sadeleştirme adı altında teker teker anlam ifade etmeyen soyut kavramlara dönüştürüyorlar ve bizleri hem bu dünya hem cennet saadetine taşıyabilecek ana unsurları gizliyorlar.
   
 • Hidayeti anlatan Kur'an meallerinin basımına ve dağıtımına engel oluyorlar.
  Ellerinde tuttukları medya organları ile kendilerini İslam'ın savunucusu olarak gösterip, bu gerçekleri insanlara açıklamaya çalışan tüm insanları karalıyorlar, hazırladıkları meallerin basımını ve dağıtımını engelliyorlar. Nüfuzlarını kaybetmemek adına toplumu bu Allah dostlarından uzak tutmaya çalışıp, koca bir ülkeyi cehenneme sürüklüyorlar.
   
 • "Sadeleştirilmiş Baskı" adıyla, eski Kur'an meallerinden hidayet ayetlerini değiştirdikleri, hidayeti gizledikleri mealleri piyasaya sürüyorlar.
  Hidayeti anlatan Kur'an meallerinin dağıtımına engel olmakla kalmıyorlar, hidayeti anlatan ölmüş din adamlarının meallerine "Sadeleştirilmiş 2. baskı" gibi isimler vererek, içlerinden hidayet ayetlerinde geçen "hidayet" kelimelerinin tümünün "doğru yol" olarak değiştirildiği yeni baskılarını hazırlıyorlar, satıyorlar, ücretsiz dağıtıyorlar.

 

Yazının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.kuranmeali.info/default.aspx?pid=84&nid=36801 

 


Tür : Yaşam Tarih : 21.06.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Allah'a ulaşmayı dilemek
Kur'ân-ı Kerim'e göre Allah'a ulaşmayı dilemek farz mıdır?
 Evet
 Hayır

45.076 kişi oy verdi.
Sonuçları göster